Zaplata.sk

Servis nafukovacích atrakcií

Servis nafukovacích atrakcií, bazénov, bubble futbalu, nafukovačiek, nafukovacích člnov a príslušenstva

Servis nafukovacích atrakcií

Servis nafukovacích atrakcií, bazénov, bubble futbalu, nafukovačiek, nafukovacích člnov a príslušenstva

Zaplata.sk > Servis > Úžitkové nafukovadlá > Servis nafukovacích člnov

Servis nafukovacích člnov a paddleboardov

Servis nafukovacích člnov a

paddleboardov​

servis nafukovacích raftov a člnov

Sezóna sa blíži, ale váš nafukovací čln nie je stopercentne pripravený? Nafukovacie člny nemajú stály prísun vzduchu, preto je dôležité, aby boli maximálne vzduchotesné. Vzhľadom na to, že sa člny využívajú vo vode, môžu ich poškodiť ostré predmety, ktoré sa v nej nachádzajú. Poškodený nafukovací čln však pre nás nie je problém, počas našej dlhoročnej praxe sme v našom servise opravili už desiatky nafukovacích člnov.

 

Servis nafukovacích člnov vykonávame do 14 dní od prijatia člna.

 

Po oprave sú všetky člny a paddleboardy testované záťažovou skúškou, aby sme sa uistili, že sú opäť pripravené zdolávať všetky prekážky, ktoré si pre vás pripraví voda.

Servis nafukovacích člnov a paddleboardov

Rovnako ako nafukovacie bazény, aj nafukovacie člny a paddleboardy vyžadujú precízny servis. Dbáme na to, aby spoje vydržali všetky nástrahy ktoré na nich pri používaní nafukovacieho člnu čakajú. Populárnym športom ktorý využíva práve nafukovacie člny je rafting, ktorý patrí medzi obľúbené adrenalinové športy. Padlleboardy sa používajú prevažne na windsurfing, ale aj na rekreačné plávanie. Nafukovacie člny sa využívajú aj na rekreačné plavby na vodných nádržiach a jazerách. Servis nafukovacích člnov a paddleboardov pre Vás vykonáme u nás na pobočke alebo aj priamo u Vás doma.

Oprava poškodenej gumotextílie

Poškodenie v cm

Cena (bez DPH)*

do 20cm

56€

do 50cm

102€

do 70cm

142€

do 100cm

202€

od 100cm

2,02€ / cm

*Cena je vrátane materiálu a práce

Ukážky opráv nafukovacích člnov

Oprava zadného čela rybárskeho člna

V dôsledku starnutia a vplyvom slnečného žiarenia sa gumotextília na člne po čase odlepuje, hlavne na okrajoch dreveného zrkadla, tuv. “čela”, to spôsobí, že sa pod ňu dostane voda a drevo, z ktorého je tzv. zrkadlo člna začne hniť. Vplyvom vlhkosti drevo začne hniť, čo spôsobí, že spoje medzi podlahou a zadným zrkadlom sa začnú odlepovať. S takouto závodou si však v našom servise dokážeme poradiť. V tomto prípade sme čelo na člne vymenili za nové, ktoré sme potiahli gumotextíliou.

Oprava povolených spojov na nafukovacom člne

Unikanie vzduchu v miestach spojov nafukovacieho člna, patrí medzi bežné poruchy. Spoje vplyvom slnečného žiarenia, mrazu a starnutím povoľujú. Odporúčame nafukovací čln nevystavovať priamemu slnku ani mrazu, pokiaľ to nie je nutné, zabránite tým starnutiu plastových častí, uvoľňovaniu spojov a rozlepeniu podlahy nafukovacieho člna. V prípade ukotvenia člna na brehu prehrievaniu na slnku zabránite, ak cez čln prehodíte zatmievaciu plachtu.

Výmena ventilu na nafukovacom člne

Najčastejšou chybou, ktorá spôsobuje únik vzduchu z valcov nafukovacieho člna je starší ventil, ktorý vzduch prepúšťa. Ventil môže byť vypálený od slnka, čo tiež spôsobí, že dobre netesní a vzduch cez neho uniká. V takom prípade je potrebné ventil člna vymeniť, aby sa zabránilo prepúšťaniu vzduchu.

Oprava odlepeného valca nafukovacieho člna

Častou chybou nafukovacích člnov, ktorá od výroby trápi takmer každý druhý čln je odlepenie valca od gumeného držiaku čela. Prípadne dochádza k úniku vzduchu cez spoj v oblasti kde je lepený. Ani tento typ poškodenia však pre nás nie je žiadny problém a dokážeme si s ním poradiť.

Čistenie nafukovacieho člna

Tak, ako pri atrakciách, aj člny je nevyhnutné dôkladne vyčistiť, nie je to len estetická záležitosť, ale predchádzate tým aj vzniku plesní, prípadne iným poškodeniam. K znečisteniu člna môže dôjsť aj pri neodbornej oprave, napríklad od lepidla, ktoré môže natrvalo poškodiť povrch gumotextílie. Okrem servisu nafukovacích člnov, poskytujeme aj ich čistenie. Na čistenie používame saponáty s neutrálnym pH, ktoré nie sú agresívne, nijak tak nepoškodzujú nafukovací čln a na jeho povrchu nevytvárajú vodný kameň.

Nenašli ste čo ste hľadali ?

Nezúfajte, v prípade že ste nenašli riešenie vášho problém na našej stránke, neváhajte nás kontaktovať a spoločne prekonzultujeme možné riešenia. Či už ide o odtrhnutý zips, poškodené zaisťovacie oko, potrhanú bezpečnostnú sieť alebo vydutie hradu, neváhajte sa na nás obrátiť.